Chovatelský zápisník

Lady Brock (GB)

nar. 1927, Sky-Rocket - Draft, The Wag

Autor: Eva Holubcová, publikováno 2009; převzato z webu TB Diamond

Zakladatelka rodiny hnědka Lady Brock se narodila v roce 1927 v Anglii u chovatele kapitána W.B. Goddarda. Svoji dostihovou kariéru absolvovala v Irsku, když získala mj. All-Aged Plate v hodnotě 100 liber. Do Československa byla importována v roce 1937 i s budoucím derby-vítězem Jánošíkem vedle sebe a znovu březí po plemeníku Grand Glacier. V chovu byla mimořádně úspěšná, ale dala pouze jedinou pokračovatelku, kterou se stala Berounka. Samotná Lady Brock byla utracena jako dvacetiletá, poté co byla zjištěna opakovaně jalová. Rodina se udržela přes nepříznivé prognózy do dnešních dnů (např. v chovu Ludvíka Hesse).

Výsledky Lady Brock v chovu:

Úspěchy potomstva:

Jméno Jánošíka bude navždy zakotveno v přehledech vítězů našeho Derby, když v roce 1940 dokázal lehce porazit favorita Korsičana, který ho do té doby většinou porážel. Jánošík měl do až do (včetně) Derby výbornou kariéru, když ze 13 startů 6x zvítězil, 3x byl druhý a 2x třetí, později již tak dobrý nebyl. Uplatnil se v polokrevném chovu. I Brok se stal derby-vítězem, ale v Rakousku a to v roce 1946. Beograd nasbíral řadu výborných umístění a dokázal vyhrát mj. Cenu zimního favorita, Svatováclavskou cenu, Českou cenu, Zlatý pohár Zemědělských novin (tehdy jedničkový handicap na 1200m) aj. Další potomek Brat má svůj samostatný profil zde. Svatopluk byl několik let zařazen jako plemeník.

Pokračovatelka:

Vraná klisna Berounka se narodila 27.února roku 1938 v hřebčíně Napajedla. Svojí dostihovou výkonností se nepřiblížila ani zdaleka svým úspěšným bratrům a polobratrům. Vyběhla pouze 7x v letech 1940 - 1941, přičemž 2x vyhrála a 4x se umístila. V chovu působila 14 let a jejím nejvýraznějším potomkem se stala derby-vítězka Bosna a plemeník Bramín. V roce 1956 byla utracena.

Výsledky Berounky v chovu:

Část rodiny:

Zdroje: