Chovatelský zápisník

Yokohama (IRE)

nar. 1984, Hello Gorgeous - Halatch, Habat

Autor: Jana Němečková, původně pro TB Diamond; aktualizováno: prosinec 2019

Hello Gorgeous
USA, 1977
Mr. Prospector
USA, 1970
Raise a Native
USA, 1961
Native Dancer USA, 1950
Raise You USA, 1946
Gold Digger
USA, 1962
Nashua USA, 1952
Sequence USA, 1946
Bonny Jet
USA, 1959
Jet Jewel
USA, 1949
Jet Pilot USA, 1944
Crepe Myrtle USA, 1938
Bonny Bush
USA, 1953
Mr. Busher USA, 1946
San Bonita USA, 1941
Halatch
GB, 1976
Habat
IRE, 1971
Habitat
USA, 1966
Sir Gaylord USA, 1959
Little Hut USA, 1952
Atrevida
FR, 1958
Sunny Boy FR, 1944
Palariva GB, 1953
Palatch
GB, 1964
Match
FR, 1958
Tantieme FR, 1947
Relance FR, 1952
Palazzoli
GB, 1954
Palestine GB, 1947
Maintenon GB, 1941

Bělka Yokohama se narodila 18. února 1984, po Hello Gorgeous z Halatch po Habat. Podle dostupných informací se dokázala pouze umístit, a to ve třech letech. Do Československa měla být importována v roce 1990.

Otec Hello Gorgeous byl synem famózního Mr. Prospectora a klisny Bonny Jet, jejíž rodokmen v sobě kuriózně spojoval americkou i britskou krev prostřednictvím Jet Pilot, Equipoise a Sansovina s Coloradem. Sám ve Státech narozený Hello Gorgeous byl ve dvou letech poslán do Británie, kde získal G1 Futurity Stakes na 1600m; o rok později přidal Royal Lodge Stakes na stejné distanci a Dante Stakes na 2100m, oboje G2; největším úspěchem patrně bylo druhé místo v G1 Eclipse Stakes na 2000m za Ela-Mana-Mou. Navzdory tomu nebyl úspěšným plemeníkem; dal druhého z italských Guineas Franco Forte, a třetí z francouzských Guineas Libertine; dále je mateřským otcem vítěze G1 Phoenix Stakes na 1200m Mantovani, což je celá G1 produkce. Hello Gorgeous byl jako patnáctiletý exportován do Brazílie.

Bělouš Habat byl majitelem skvostného původu - synem skvělého plemeníka Habitata, z přímé rodiny Mumtaz Mahal přes Mumtaz Begum, matku Nasrullaha. Jako dvouletý získal Norfolk Stakes G3 na 1000m, Mill Reef Stakes G2 na 1200m, a především stejně dlouhé G1 Middle Park Stakes nad Pitcairnem; o rok později vyhrál G3 trial na Guineas; v nich samotných jako druhý favorit skončil šestý. V St. James's Palace Stakes G1 nemohl startovat pro kožní onemocnění, ale v jiném vrcholném mílařském dostihu Sussex Stakes G1 přišel druhý za francouzským Ace of Aces. V britském chovu Habat připouštěl v letech 1975 - 1981; poté byl exportován do Japonska, kde do roku 1987 nezanechal příliš potomků. Nejlepšími z evropského působení byli v Itálii G1 umístěný na 1600m Vargas Llosa a britský G1 umístěný sprinter a plemeník Grey Desire; z vnuků francouzský G1 umístěný sprinter Monaassib. V Austrálii jeho krev nesou G1 umístěné klisny Sister Souss a Playtime, ve Francii to byl koncem minulého století G1 vítězný mílař Field of Hope, a počátkem tohoto G1 umístěný sprinter The Trader.

Rodina

O matce Halatch bohužel nejsou bližší informace. V chovu kromě Yokohamy zanechala nejméně pět dalších dcer, všechny matky bez většího významu; nejúspěšnějším produktem rodiny patrně byla vnučka Ginger Typhoon, vítězka čtyř startů čtvrté, páté a šesté třídy, a v dalších dvanácti dostizích umístěná.

Bába Palatch odběhla jen devět startů, z nichž získala ceněné Musidora Stakes na 2100m a především Yorkshire Oaks na 2400m, později dostih G1. Kromě toho 3x přišla druhá proti hřebcům - v Craven Stakes, dnes jednom z trialů 2000 Guineas; Jockey Club Stakes na 2400m, dnes G2 dostihu, a především v Yorkshire Cupu na 2800. Což není úplně kariéra, která by korespondovala s mílařem Habat... Palatch dala nejméně sedm hříbat, z nich nejméně dva vítěze - mimo amerického valacha Synergistic to byl druhý z francouzského Derby a třetí z Benson And Hedges Gold Cupu Patch, pozdějí plemeník a mimo jiné otec našeho plemeníka Patchera.

Třetí matka Palazzoli měla z devíti startů pětkrát zvítězit; kromě výtečné Palatch dala i klisnu Valadier, matku vynikající Pitasie. Pitasia jako dvouletá získala G1 Prix Marcel Boussac na 1600m; v G1 Prix Morny odešla poražená jen od skvělého Irish River. O rok později se Pitasia umístila v Prix Saint Alary na 2000m a Prix Vermeille na 2400m - obojí G1, a v obou případech za skvělou Three Troikas. Vnučkou Pitasie je Toroca, v roce 2001 třetí v anglických i irských Guineas; jelikož zanechala několik dcer, snad bude rodina pokračovat dále. Dosud aktivní je i větev Pitasiiny polosestry Alghuzaylah - ta dala G1 umístěného syna Zaahi, mj. i v St. James's Palace Stakes; jejím pravnukem je v roce 2010 G1 vítězný sprinter Markab.

Čtvrtá matka Maintenon, jednou vítězná ze čtyř startů, je, kromě vnučky Palatch, bábou Sir Ribota, třetího ze Santa Anita Derby na 1800m a později plemeníka, a také Roi de Perse, druhého z Prix Jean Prat, dnes G2, a klasické Prix Royal Oak, dnes G1, obou dostihů na 3100 metrů.

Pátá matka Queen Christina dala vítěze St. James's Palace Stakes Orthodox, a vítěze dnešních G2 King Edward VII. Stakes na 2400m Babu's Pet; druhý jmenovaný stojí za zmínku jako otec pozdější napajedelské chovné klisny Donadoly. Úspěšnější ale byly dcery Queen Christiny, jež založily širokou rodinu s mnoha úspěchy - jmenujme vítězku Yorkshire Oaks Ladycross, umístěnou z dnes jedničkových Cheveley Park Stakes a Coronation Stakes Bravery, vítězku Cheveley Park Stakes Crimeu a její potomky, ze stejného dostihu druhou Caspian a vítěze Joe McGrath Memorial Stakes, dnešních Irish Champion Stakes Inkermana; dále druhého z irského Derby a poměrně úspěšného italského plemeník Star of Gujrath, vítěze Prix Morny a třetího z francouzských Guineas Daring Display, třetího z anglického Derby Pardao, vítězku italských Guineas i Oaks a druhou z francouzských Oaks Val d'Erica, vítěze norského Derby a italského prestižního Premio Presidente della Repubblica G1 Artana, dvojnásobnou australskou G1 vítězku a šampionku sprinterů Isca, vítězku dnešních G1 Pretty Polly Stakes Atlantidu, nebo z mladších generací vítěze německých Guineas a druhého z německého Derby Lucky Lion, vítěze francouzských Guineas Style Vendome a jeho polobratra, v Guineas druhého Prestige Vendome, nebo dvouletou G1 vítězku Vorda; nejmladším úspěchem rodiny je letošní (2016) vítěz Dubai Golden Shaheen Muarrab. K rodině patří i větev Anny Domani, třetí z německých Oaks a matky naší klasičky Arganty.

Rodina šesté matky Molly Adare, vnučky Pretty Poly, zahrnuje navíc Fearless Foxe, jež porazil Mahmouda v St. Legeru, vítězku irských Oaks Vintage Tipple, dvojnásobného vítěze irského St. Legeru a navíc i Melbourne Cupu Vintage Crop, několik klasicky umístěných koní jako druhého ze St. Legeru Challenge, třetí z irských Guineas Winged Foot a její syny, třetího z Guineas Carnoustie a třetího z irského St. Leger Philemon, třetí z irských Guineas Spring Garden, druhého z Guineas Stokes, druhého z francouzského Derby a vítěze Eclipse Stakes Artaiuse, druhého z německého i italského Derby Overbury, a především - nesmrtelného Brigadier Gerarda.

Posledním z rodiny, kdo si zaslouží zmínku, je Vianen, třetí z Grand Prix de Paris 1965 za Reliance a Diatomem; Vianen byl synem hnědky Victory Bound, jež byla v druhém napajedelském importu klisen z Francie v roce 1962. V Napajedlích zanechala dvě dcery, Victory B a vítězku Oaks Victoire nad Tarantellou a Bledkou; dcerou Victoire byla Victoria Regia, vítězka Jarní ceny klisen a Oaks, a druhá z Velké jarní ceny a z Derby za Sudanem, a ze St. Legeru za Cobaltem. Rodina v několika větvích přežila do 21. století - jejími zástupci byli např. čtvrtá z Jarní ceny klisen Vinica po Filippy CS, vítěz pardubického Zlatého poháru Vulkán, ve Zlatém poháru umístěný Vinet nebo jedničkový krosař Volt po Donegal; aktivní na dráze je Vitalita po Scaterovi, a v chovu Viki Harlow po Harlow.

Schéma rodiny

Yokohama

obrázek - Yokohama
Penzionovaná Yokohama v Napajedlích, léto 2008 © Jana Němečková

Bez Yokowete, narozené v Irsku u paní Susan McKeon, dala Yokohama v napajedelském chovu 9 hříbat:

Yokowete, importovaná s matkou, absolvovala jako tříletá u nás 9 startů; po prvních třech neúspěších získala tři vítězství V. a IV. kategorie, v dostizích na 1600 - 1800m; v posledních třech startech získala tři umístění ve IV., III. a II. kategorii na 1800m.

První syn Yocker byl Koněm roku 1997 a několikanásobným šampionem. Jako dvouletý získal ze dvou startů jedno vítězství ve III. kategorii na 1400m; jako tříletý z pěti startů tři umístění v dostizích III. a II. kategorie do 1800 metrů; ve Velké jarní ceně přišel sedmý ze čtrnácti. Jako čtyřletý se přesunul na delší distance a do vrcholných dostihů. Výpis kariéry od 10. startu:

Cena prezidenta republiky byla posledním rovinovým dostihem, který Yocker odběhl. Na jaře 1998 debutoval na proutěnkách, a do konce roku 1999 posbíral na proutí i steeplechase fantastickou bilanci 10 startů - 8 vítězství - 1 druhé místo - 1 pád. V sezóně 1998 zůstal neporažen, a z páté kategorie se hladce propracoval až na dva jedničkové triumfy - v mostecké steeplechase na 4300m nad Sumakem, a v chuchelských proutěnkách na 3250m, velmi lehce o osm délek nad Czankou. O rok později zahájil dvěma dvojkovými triumfy, padl ve Velké ceně MUS I.kat., a ve dvojkové Ceně Karma v Pardubicích prohrál jen s Peruánem, o necelé dva měsíce později vítězem Velké pardubické. Yocker se stejný den zúčastnil steeplechase I. kategorie na 4100 metrů, a zvítězil zadrženě o 4 1/2 délky nad Douglasem a Diamantem. Sezóna 2000 začala a skončila druhým místem v Prvomájové steeplechase v Lysé, a v roce 2001 byl Yocker v jednom startu zadržen, a v dalších dvou se neumístil. V letech 2002 - 2006 působil Yocker v chovu; více o něm zde.

Druhá dcera Yokomi odběhala za tři sezóny 18 dostihů, až na tři případy IV. a III. kategorie. Získala 2 vítězství, 8 umístění včetně jednoho II. kategorie, a pouze třikrát se nevešla na tabuli.

Yokodara běhala výhradně na rovinách, od dvou do pěti let. Nikdy neběžela v horší než III. kategorii; od čtyř let nikdy v horší než výjimečně v II. Z 32 startů získala 7 vítězství, a vyběhala 430 880 korun. Na rozdíl od ve stejné době běhajícího Yockera se však vyprofilovala ve výtečnou sprinterku. Výpis nejdůležitějších startů:

Hřebec Yokopo běhal sedm let, na rovině i překážkách; na rovině byla jeho maximem dvě vítězství ve III. kategorii, druhé a čtvrté místo ve II. kategorii; v L Velké jarní ceně došel předposlední. Na překážkách byl čtyřkovým koněm, získal 2 vítězství a 4 umístění; ve startech vyšších kategorií nedokončil nebo se neumístil.

Valach Yosemite Park zvítězil pouze ve svém debutu, dostihu III. kategorie na 1412 metrů ve dvou letech; na rovině odběhl 8 startů II. - V. kategorie; umístil se jedinkrát, v dostihu V. kategorie v Benešově. Z 23 startů na překážkách získal 2 třetí a 3 pátá místa.

Hřebec Youngster odběhl jen pět startů ve třech letech; na tabuli došel jedenkrát, v dostihu IV. kategorie na 1614 metrů.

Valach Yellow Orling odběhal 15 startů během 4 let. Jako dvouletý vyhrál dostih III. kategorie na 1200m; v Zimním favoritu skončil poslední. Jako tříletý se 3x umístil, nejlépe ve III. kategorii; v pěti letech vyhrál dostihy IV. kategorie na 1610m a III. kategorie na 2226 metrů.

Hřebec Yokobec odběhal 9 startů na rovině, vyhrál dostih V. kategorie na 1900m, umístil se v dostihu IV. kategorie na 1820m a pátý v dostihu na 2000m; na proutěnkách se neumístil.

Poslední dcera Yokyra ze dvou startů ve dvou letech vytěžila páté místo ve Velké ceně Schaumann I.kategorie, 4 1/2 délky za vítězným Ignaciem. Jako tříletá debutovala vítězstvím ve III. kategorii; v Memoriálu Rudolfa Deyla došla sedmá, v Jarní ceně klisen L čtvrtá, 9 1/4 délky za vítěznou Hanover Lady; v Ceně Arvy L pátá, cca dvě délky za vítěznou Mary Lou a hlavu za Hanover Lady. v následujících pěti startech, včetně Ceny hřebčína Napajedla a Pardubické míle, se neumístila; na jaře čtyřleté sezóny byla ve steeplovém debutu zadržena, poté získala ze tří startů na překážkách IV. a III. kategorie tři tabulové doběhy.

Dcery Yokohamy

Yokohama dala čtyři dcery: importovanou Yokowete po Welsh Term, pravé sestry Yokomi a Yokodara po Dara Monarch, a mladou Yokyru po Rainbows For Life; všechny zařazené do chovu.

Yokowete

Před produkcí Yokowete nejprve pár slov k jejímu otci, Welsh Term. Do formy přicházel ve třech letech, kdy se nejlépe umístil třetí v G3 Prix de Fontainebleau na 1600m za vítězem francouzských Guineas Melynem; jako čtyřletý získal tři G2 triumfy - Prix d'Harcourt na 2000m, Prix Dollar na 1950m a Prix Jean de Chaudeany na 2400m. Největšími úspěchy bylo třetí místo v G1 Prix Ganay na 2100m za ostříleným grupa borcem Lancastrianem, a druhé místo ve Washington DC International G1 na 2400m za famózní All Along. Welsh Term působil v chovu nejméně 15 let; z jeho produkce stojí za zmínku pouze syn Relief Pitcher, druhý v G2 Prince of Wales's Stakes na 2000m za G1 vítězem Batshoof.

Yokowete bohužel uhynula v osmi letech. V chovu hřebčína Napajedla zanechala pouze tři potomky, všechny hřebce:

Prvorozený Yokom se zcela vymkl genům, které podědil po pozdním středotraťaři Welsh Term, a na sprinterských distancích byl nezapomenutelným fenoménem konce 90. let. Výpis kariéry:

Následovala téměř přesně dvouletá pauza, po níž se Yokom vrátil na dostihovou dráhu. A i když některé starty z této doby už nebyly pamětihodné, jiné rozhodně ano, včetně návratu samotného:

Poslední tři starty toho roku - NL Cena Jezdectví, Cena sprinterů I.kat. a listed Svatováclavská cena - už skončily výraznými porážkami. Což nic nemění na faktu, že Yokom byl excelentní sprinter, a že jeho návrat do dostihů nejvyšší kategorie po dvou letech byl naprosto obdivuhodný. Stejně jako Yocker, také Yokom působil v našem chovu; více informací zde.

Pravý bratr Yokoma Yokomon měl problematický start kariéry. Ve dvou letech vyhrál první dva starty na 1100m, načež zcela vyhořel v chovatelské Ceně Valašska; znovu se na dráhu podíval až jako čtyřletý, kdy proti všem očekáváním získal dva triumfy III. kategorie, a páté místo v Bratislavské míli I. kategorie. Se štěstím pátý příšel následující jaro jak ve Vstupném handicapu I.kat. na 1000m, tak o měsíc později, po dvojkovém vítězství na 1600m, v Jarné míli I.kat. Tím ovšem slušné výsledky končí, a Yokomon se ještě přes druhé místo v dostihu II. kategorie v Topolčiankách propadá do třetí a čtvrté kategorie, kde tráví sezóny 2002 - 2006. Celkem získal z 50 startů 8 vítězství a 8 umístění.

Valach Yotony zahájil kariéru jako tříletý; s minimem startů v každé sezóně, 2-5 maximálně, se propracoval z V. kategorie až do spolehlivé II.; z 20 startů získal 7 vítězství, 2 umístění a 5 tabulových doběhů.

Yokomi

Druhorozená dcera Yokohamy Yokomi šla jako chovná klisna z ruky do ruky, a v chovu zanechala také jen tři potomky:

Yentl z chovu M. Halíka odběhla jen 13 startů. Ve dvou letech z 4 pokusů vytěžila 3 umístění, včetně závěrečného druhého místa v Ceně zimní královny CH za Abbou. Jako tříletá dvakrát přišla čtvrtá v dostizích II. a III. kategorie na 1200 a 1600m; vyhrála dostih III. kategorie na 2000m, a největším úspěchem bylo páté místo z Memoriálu Rudolfa Deyla, za Vapetou, Maromou, Pistácií a Chasimou. Neumístila se ve Velké jarní ceně, v Ceně hřebčína Napajedla, Oaks ani Ceně SCHPMDK. Po Yentl, jež ukončila kariéru v roce 2001, nezůstali žádní potomci.

Napajedelský odchovanec, valach York City, odběhal v osmi sezónách celkem 40 startů, z toho 25 na rovině. Zde získal tři vítězství v dostizích kolem míle, od IV. po II. kategorii; cennější jsou umístění: čtvrtý v Jarné míli I.kat. roku 2005 za Larkem a Tribal Instinctem; třetí v Ceně Rezona I.kat. roku 2005 za Natty Dancerem a Royal Mouginsem; pátý v Jesenné míli I.kat. roku 2005 za Natty Dancerem; druhý ve Velké aprílové ceně I.kat. roku 2006 za Atropinem nebo pátý v Jarné míli I.kat. roku 2005 za German Maltem a Pudrem. Na překážkách odběhal čtyři sezóny; získal 5 vítězství IV. a III. kategorie, a roku 2009 doběhl čtvrtý (poslední) v listed Ceně Paramo při dni Velké pardubické.

Ryzka Yokomara z chovu Miroslava Kantka neběhala, nemá potomky.

Yokodara

Výborná sprinterka Yokodara zanechala v Napajedlích sedm potomků, z toho 4 hřebce:

Valach Yokob odběhal 16 startů na rovině i překážkách, převážně ve IV. a III. kategorii. Nikdy nevyhrál; nejlépe se umístil druhý v dostihu III.kat. na 1000 metrů jako dvouletý. Na překážkách získal tři třetí místa.

Valach York Master odběhl 34 startů s ojedinělými pokusy na překážkách. Získal pět vítězství, tři III. kategorie do 1400 metrů, a vítězství II. kategorie na 2500m; běhal ovšem převážně na pomezí III. a IV. kategorie.

Valach Yokowi odběhl 6 startů IV. a V. kategorie; nejlépe skončil pátý na 1100m.

Hřebec Yankee Doodle běhal jen jako dvouletý; po debutu zvítězil v dostihu III. kategorie na 1200m; v Ceně Masise II.kat. na 1200m přišel druhý, v Gerschově memoriálu NL pátý; v L Ceně zimního favorita se neumístil. Další osud neznámý.

Prvorozená dcera Ysolda běhala od dvou do čtyř let, a další dva roky sporadicky; celkem v tréninku MUDr. Hulínského absolvovala 16 startů, vždy ve IV. a V. kategorii. Nikdy nezvítězila, získala tři umístění, všechny přes 2000 metrů, a šest tabulových doběhů, od 1200 do 2200m. Poslední start absolvovala 2013; nemá uvedené žádné potomky.

O dva roky mladší Yasmine v tréninku ing. Jiřího Chaloupky odběhla čtyři starty, od III. do V. kategorie. Vždy skončila poslední či předposlední. Poslední start 2012; nemá uvedené žádné potomky.

Poslední dcera Yordana je v devíti letech (2019) stále aktivním dostihovým koněm. Většinu startů absolvovala v Bratislavě; jako dvouletá získala dvě třetí místa v dostizích III. a II. kategorie, v jedničkových startech se neumístila. Jako tříletá šla nejvýše 1800m; vyhrála dva dostihy II. kategorie a až po tuhém boji o nos ztratila Cenu trojročných kobýl I.kat.; v listed Jarné ceně kobýl a Ceně Arvy došla shodně poslední. Ve čtyřech letech nezaznamenala výraznější úspěch, ale s výjimkou debutu byla vždy na tabuli - pátá v listed Ceně Scottish Rifla za Mediplomatem, čtvrtá v listed Ceně Pat's Music za Najinskou, po boji o půl délky druhá v Ceně Whisky I.kat. za Estinaad a v posledním startu pátá v Jesenném handicapu I.kat. za Yuccou. V o něco slabší pětileté sezóně přidala ještě páté místo v Jarné míli I.kat. za Rabbit Motivman; v šesti letech (2016) se propadla na trojkovou úroveň, a dosavadní zbytek kariéry strávila v trojkových dostizích, převážně na provinčních závodištích, s několika vítězstvími.

Yokyra

Chovná kariéra Yokyry je jednou z mála věcí, nad nimiž lze smeknout. V chovu Zámeckého vrchu, zem.spol. s.r.o. dala pět hříbat, tři z připuštění výbornými zahraničními plemeníky:

Prvorozená Our Lass absolvovala 66 startů, z toho 64 během 6 sezón, a byla několikanásobnou čtyřkovou vítězkou na 1400 metrů. Víc k její kariéře patrně není co dodat; poslední dostih absolvovala v roce 2018, a prozatím nebyla připuštěna.

Valach Yonas Art ukončil kariéru v roce 2017, po pěti sezónách, 36 startech a 2 vítězstvích IV. kat. na 1400 metrů a V.kat. na 1700m.

Yara zůstala v majetku Zámeckého vrchu, a jako rovinářka byla oficiálně vítězkou IV.kat. a umístěnou z III.kat. na 2200 metrů; kromě toho ovšem došla čtvrtá v Parudbické zimní královně II.kat., šestá v těsném doběhu Ceny Wago I.kat., jen krk za úspěšnou Carrie; šestá v klasických Oaks, cca šest délek za vítěznou Amga River, a šestá ve Slovenských Oaks, s podobným odstupem na vítěznou Ines. V posledních třech sezónách přešla Yara na skoky, kde je dvojkově umístěnou proutěnkářkou z Pardubic a pátou z jedničkového krátkého steeplu tamtéž; v jednom z posledních startů vyhrála nechvalně známý "match" s Charismatikem při mítinku Velké pardubické.

Pětiletý Yupp nikdy nestartoval.

Tříletý Yahk běhal na rovině jen jako dvouletý, a nejlépe byl pátý v dostihu III.kat. na 1400 metrů; ve třech letech se specializoval na proutěnky, kde zatím nevynikl.

Dvouletý Yank má za sebou dostihový debut v Chuchli, kde přišel 11 ze 14.

Současnost rodiny

Stručným shrnutím: prvorozená dcera Yokohamy Yokowete dala tři hřebce; druhá Yokomi sice dala dvě dcery, ale Yentl ani Yokomara v chovu nepokračovaly. Yokodara dala trio klisen, ovšem Ysolda ani Yasmine, které už mají dostihovou kariéru několik let za sebou, nebyly v posledních třech letech připuštěny; nejmladší Yordana je dosud aktivním dostihovým koněm, a tedy už asi jedinou nadějí na pokračovatelku Yokodary.

Největší nadějí rodiny měla být Yokyra, která dala z prvních tří hříbat dvě klisny; ty ovšem zůstaly samotné v celé další produkci, a Yokyra nebyla v posledních dvou letech připuštěna. Co se týče jejích dcer, Our Lass je krátce po odchodu z dráhy, a Yara je stále aktivním dostihovým koněm.

Závěr

Klisnu slavné "Y" rodiny bychom v seznamech připuštěných klisen z posledních tří let hledali marně. Budoucnost rodiny plně závisí na osudu krátce penzionované Our Lass, a běhajícím duu Yordana a Yara. Není to příznivá vyhlídka.